טיפול בלייזר דיקור סיני ללא מחטים בלייזר

עבודה בלייזר-אקופונקטורה

הגדרה: דיקור הלייזר הוא צורה מיוחדת של דיקור המשתמשת בקרניי לייזר במקום מחטים וכך מגרות את הנקודה הנבחרת על ידי המטפל.

עיקרון הטיפול: דיקור הלייזר מבוסס על אותם העקרונות טיפוליים כמו דיקור במחטים. עיקרון יסוד של הרפואה הסינית הוא הרעיון כי גוף האדם עשוי מאנרגיה חיונית – צ'י – וכי האנרגיה זורמת דרך ערוצים ספציפיים הנקראים מרידיאניים.

המרידיאניים  מאפשרים לאנרגיה לזרום בכל הגוף ובכך מאפשרים לאברים בגוף ולמערכות הגוף לתפקד. הזרימה החיונית יכולה להיות מושפעת על ידי גירוי של נקודות דיקור רבות הנמצאות על מרידיאניים אלא. על פי התאוריה הסינית, המחלות מתרחשות כאשר הזרימה החלקה של אנרגיה החיונית בגוף חסומה ותקועה. במהלך הטיפול של הדיקור, המטפל מנסה לשחרר את החסמים אנרגטיים הנמצאים במרידיאניים כאשר הוא מגלה זאת על ידי אבחון של דופק, לשון, מישוש מרידיאניים ושאלון.

דיקור הלייזר– הוא עובד על אותו העיקרון למעט שהמחטים מוחלפות בקרן אור של הלייזר המיועד לזה. הלייזר מורכב מקרן אור מרוכז מאוד עם אורך גל אחד קוהרנטי. קרני הלייזר מגרים את נקודות הדיקור ומעוררים את חילוף החומרים ואת צמיחת התאים כדי לשפר את זרימת הדם והצ'י. עומק החדירה של קרני הלייזר תלוי באורך הגל שנבחר ופליטת יכולת המנגנון.

מקורות הלייזר אקופונקטורה נחקר לראשונה ב1960 בבודפשט. בשלב זה, המנתח אנדרה מסטר (1984-1903) הוביל כמה ניסויים בבעלי חיים כדי להראות את ההשפעה של קרינת לייזר על הריפוי של פצעים. מאז, הלייזר צבר מקומה כתהליך טיפולי הקשור למגוון מחלות כרוניות, אקוטיות, כאבים וכו'… הלייזר  הקשה משמש בעיקר בניתוחים לחתוך או להקריש רקמות. אנחנו, בלייזר אקופונקטורה, משתמשים בלייזר רך. שימושו לעורר את תפקוד התא, למשל בדרמטולוגיה.  

יתרונות הלייזר                                             

–          משפר כאבים כמעט באופן מיידי

–         מעולה לבעיות עור בהצלחה רבה.

–          מעולה לתינוקות

–          מעולה לקשישים

–          מעולה גם לשאר מטופלים שרגישים למחטים או פוחדים מהחדרת מחטים לגוף

–          דיקור משולב עם לייזר עשוי לזרז את הטיפול מבחינת התוצאות