הטיפולים שלי

רפואה סינית
Ear Acupuncture Point Therapy

נולדה לפני 5000 שנה.ב"ואדי הנחל הצהוב" לאט לאט התפשטה בכל מדינת סין ובמיוחד בקוראה,.יפן וויאטנםבמאה ה 17, התפשטה באסיה ואפריקה כדי להגיע סופית במדינות המערב.

 בסיס הרפואה סינית היא אומנות הריפוי אשר שקשורה לעקרונות המזרח. היא מבוססת על עקונות של יין ויאנג שצריכים להגיע לאיזון יחדיו בו זמנית כאשר הצ'י – אנרגית החיים צריכה לזרום בחופשיות בכל המערכות -מושגים בסיסיםצ'י: אנרגיה קוסמית הנמצאת גם בגוף האדם. זרימת הצ'י תקינה מראה על בריאות וחיות טובה.יין / יאנג: כוחות מנוגדות אך משלימות זה לזה. הם נמצאים בהרמוניה ביניהם שמהווה תנאי לבריאות טובה ומאוזנת. חמשת האלמנטים: עץ, אדמה, מתכת, מיםטכניקת הדיקור על פי נקודות דיקור ספציפיות הקשורות לנקודת מבט הנובעת מתוך התבוננות בטבע שמושלכת על הגוף האדם. כידוע האדם הוא חיקוי העולם.ברפואה סינית יש מרידיאניים שהם שבילים אנרגטיים שמאפשר למדקר לאזן את הזרימה האנרגטית של הגוף לרפואה סינית שמספקת תמונה כוללת של הגוף והנפש.

תוך כדי שהרפואה סינית מטפלת בסימפטומים, היא גם מבינה ומטפלת בסיבות:שילוב עם הרפואה קובנציונליתהרפואה סינית משלבת את הרפואה קובנציונלית בתוך אבחון ראשוני ואולי גם מצבים שהיא לא יכולה לטפל בהם. אכן יש פתולוגיות שכן צריכות את הקובנציונלי בלבד ויש שאפשר לשלב ביניהם ויש שאפשר לטפל בהם רק ברפואה סינית. כל מקרה לגופו.המרפא הטוב, הוא זה שיודע את גבולותיו ופועל תמיד בעד האינטרס של המטופל! כך שהמטפל יכול לעבוד עם עוד מטפלים ברפואות ותחומים אחרים בו זמנית. חזרה, באמצעות נקודות הדיקו.

NLP
Silhouette freedom man rise hands up inspire good morning. Christian worship praise God in

שיטת ה NLP  משפיעה על אסטרטגיות חשיבה ומיומנויות תקשורת. השיטה

משפיעה על תת מודע ומטפלת בפחדים, פוביות, דפוסי מחשבה מעוותים ועוד…

העבודה נעשית על ידי עבודה עם חלקים פסיכולוגיים ושינוי היסטוריה אישית כמודל תקשורת.

הטיפול עוזר לשנות זוויות ראיה, תוך כדי שינוי הקשר או התוכן.

טוב לשיפור תפקודי המוח, שינוי הרגלים כמו פוביות, חרדות והתמכרויות, שיפור כישורים חברתיים ובינאישיים, ניהול מצבי רוח ושינויים ורגשיים מיידים, פתרון קונפליקטים ביני לבין עצמי, טראומות, פוביות, שחרור חסמים לא מודעים, תרפיית אמונות מגבילות.. אומנות הגדרת המטרות באמצעות חיבור לתת מודע.

ניתוח והבנת החוזקות האישיות שלנו ויצירת מיקוד בהם, שבירת דפוסי התנהגות ויצרית שינויים שמחזיקים לאורך זמן.

Emp
Beautiful sunset on sky. Gold sun lightens the clouds. The sun is in the middle.

הוא טיפול המתכן את המוח על ידי תזוזת עיניים. הטיפול נותן למוח פקודה לעבד מחדש זכרונות שליליות באמצעות תנועות עיניים וגירויים בילטרליים כך שהזיכרון יישמר באופן אחר שלא יפריע לתפקוד המטופל.

למה זה מתאים?מתאים לכל קושי, סכנה, פחדים מאוד גבוהים,  כעסים מאוד גדולים,  משהו שמאוד מפריע ברמה הרגשית, אובדן, טראומות, הלם, משבר, חרדות, העצמה כאשר מרגישים שלא מסוגלים, אמונות מגבילות, ביטחון עצמי, להחליף האשמה עצמית ברגש חיובי כאשר חווינו פגיעה, הפחתת כאב פיזי או מחלה פיזית, כעסים, פוסט טראומה, דימוי עצמי נמוך, פוביות, דיכאון שאינו קליני, זיכרונות מעקבים, התעללות מינית. בעיות התנהגותיות…מוריד את רמת הכאב. ניתן לווסת מידת הכאב לרמה שאפשר לתפקד איתו.  מוריד את עצמת הרגש.

יוצרי השיטה הינם יורם חן ואוריה בק.מה מיוחד בשיטה?

מאפשר לטפל ללא סיפור על הטראומה.

המטופל יוצא נקי מטראומות.

עובד גם על עיוורים.

צמחי מרפא סיניים

בנוסף לשימוש באקופונקטורה, תזונה וטכניקות נוספות ישנו תחום הטופס מקום נכבד ברפואה סינית הנקרא – ריפוי בצמחי מרפא סיניים ! הוא תחום בפני עצמו! זאת אומרת שאפשר לטפל רק בצמחים ללא דיקור ותזונה אך רצוי ונכון לשלב

ביניהם לאורח חיים נכון יותר ולקבל תוצאות יותר מהירות.הכל היתחיל לפני המאה השלישי לפני הספירה ומאז רפואת הצמחים עברה הרבה מאוד שינויים עד היום הזה. חלק מהצמחים מסין וחלק מצויים גם בישראל.השימוש ברפואה זו מתבססת על פי תאוריה,

אסטרטגיה, מרקחות וצמחים. במידה ואבחנת הבעיה מוטעית המרקחת הנובעת ממנה, תיהיה בלתי יעילה. הטיפול יכול לערוך כמה חודשים בהתאם לבעיה. אם תיהיה בעיה אקוטית נצטרך לטפל בה לפני שורש הבעיה.יכול ליהות מצב של טיפולים שונים לאותה מחלה אצל אנשים שונים, מפני שהאסטרטגיה תלוייה במצב האברים והמערכות

של המטופל ליהות מצב שניתן אותה פורמולה לכמה מחלות שונים מפני שאותם מנגנונים מעילים את המחלות הללו.הצמחים עובדים על פי 8 שיטות עיקריות:שיטת ההזעה, הקאה, ריקון מטה, הירמון, חימום, הפגה, הפחתה וחיזוק. לא נתעקב על הסברים של כל אחד אך עיקרונית השיטה שנבחר תיהיה בהתאם לאבחנה שנמצא. ישנם מצבים שנצטרך להשתמש בכמה שיטות יחד.מרקחת אפקטיבית תהיה זו שבה החומרים מאוזנים בעדינות כדי להדגיש את היתרונות ולהפחית את תופעות מהלוואי.הצמחי מרפא עוזרים למגוון בעיות רפואיות כמו אינסומיה, תופעות גי המעבר, קשב וריכוז,ח דיאטה, לחץ דם, סוכרת ועוד…סוגי מרשמים:ישנם הרבה מאוד סוגים של לקיחת צמחי מרפא סיניים: הנה כמה סוגים עיקריים :אבקות פטנט

המרכיבים מבושלים במיים ו/או תערובת יין שמובאים לרתיחה ולאש קטנה לזמן מסויים. הנוזל מסונן מתוך המשקה. משלב זה מאדים את הנוזל עד שנשאר אבקת תמצית המרקחתהמטופל יוסיף מיים חמים לאבקה וישתה.:מרקחותהייצור נעשה בידיוק כמו באבקות פטנט אך לא מאדים אותם אלה המרקחת נלקחת דרך הפה.זהו שיטה היעילה ביותר הבחינת ספיגה אך גם אולי יקרה מבין השיטות. אבקות:

המרכיבים נטחנים יחד לכדי אבקה אחידה אשר נלקחת דרך הפה או מונחת לשימוש חיצוני:גלולות המרכיבים נטחנים או נכתשם עד דק, נוסף אליהם נוזל או מתווך צמיגי אחר ומהתערובת נוצרות גלולות עגולות. הגלולות נטמעות בגוף לאט ולאורך זמן. שימושם בעיקר לטיפול של  מצבי חסר כרוני- תמציות רכותהמרכיבים מבושלים על אש קטנה במים או בשמן צמחי שנוצר תרכיז צמיגי. הם מתאימות   גם לשימוש חיצונילשימוש פנימי, מבשלים את התמצית הרכה בתוספת סוכר או דבש כדי ליצור סירופ.אפשרות נוספת היא השריית המרכיבים באלכוהול, דבר אשר יביא למיצוי את המרכיבים הפעילים.

התמציות הרכות מאוד דומות למרקחות אך ההבדל עם המרקחות הוא שהם מחוממות עד שהתמיסה כולה נעלמת.בסיכום, יש לצמחי מרפא סיניים הרבה היבטים שונים ורחבים ולא נרחיב את כולם…הצמחים מאוד חזקים ובאמת תענוג להשתמש בהם בשל הדיוק, הטבעיות והנוחיות!

תוכלו לקבל פורמולה המתאימה לכם ביותר לאחר אבחון מדויק על ידי תשאול, אבחון לשון ואבחון דופק. האבחון יישלח לבית מרקחת ותוכלו לקבל אותה הביתה דרך שליח או בדואר.               

 

 

תזונה על פי עקרונות הרפואה הסינית

Ginger root and natural medical ingredients for medicinal tea and tinctures

השימוש באקופונקטורה, צמחי מרפא וטכניקות נוספות לא היו האמצעים הבלעדיים בהם השתמשו המרפאים במזרח.מלפני אלפי שנים הסיניים החשיבו גם את התזונה היום–יומית ככלי הבסיסי וההכרחי לצורך ריפוי, שמירה על הבריאות ומניעת מחלות. כמו כן גם היום הטיפול הבסיסי לגוף ולנפש האדם הוא התזונה נכונה!יש לציין שהמזון הוא אותו המזון שאנו מכירים אך פשוט מתאמים אותו למטופל על פי העקרונות.כמה עקרונות בסיסיים

העקרונות המרכזיים של התזונה הסינית מתבססים בחלקה על הבנת העיכול מבחינה פיזיולוגית (ברפואה הסינית) ותכונות אנרגטיות של מזון.
זה דורש, עבור מי שרוצה ליישם עקרונות אלה בראש ובראשונה לבחון את מצב העיכול (שנעשה על ידי מטפל מוסמך) , לבדוק איזה אברים נוספים נמצאים בחוסר איזון. וכך המטופל יקבל תפריט והמלצות על פי אבחון מדויק (תשאול, בדיקת דופק, לשון) שהמטפל מבצע. על מנת להתאים את התזונה הנכונה ביותר עבור המטופל, המטפל ייקח בחשבון כמה מאפיינים של המזון כגון: טמפרטורה, טעם וכיווני אנרגיה של המזון עצמו על פי הסינדרום שנמצא אצל המטופל.אפשר יהיה לראות הקלה בסימפטומים שבעקבותיהם המטופל היגיע כבר לאחר כשבועיים/שלושה לאחר שינוי בתזונה!
מאפיינים של המזון על פי הרפואה סיניתהעיקרון פועל על פי מושגים איכותיים ועדינים ומאוד. עקרון זה מאוד שונה ממה שאנחנו רגילים להתעסק אתו בתזונה שלנו כמו פחמימות, שומן, חלבונים, קלוריות, ויטמינים, מינרלים וכו '.
המזון נחשב יצור חי, מלא באנרגיה, נושא טעמים, איכויות, מכיל אנרגיות של שמים וארץ( עולה ויורד). ההמלצות בתזונה משמשות כמניעה וגם כטיפול. בדיוק כמו צמחי מרפא!

  • המאפיין הראשון הואהטמפטורה:התזונה הסינית מכירה שתי קטגוריות שלמזון: אוכל המשפיע לתחושת קור בגוף האדם ומזון המשפיע תחושת חום. בין שתי קטגוריות אלה נמצא המזון הניטרלי, שהוא לא חם ולא קר לגוף.קר /טרי ורענן /ניטראלי /חם/חמים

קר וקרירמזונות אלו (יין) מספקים את הרעננות (או קור) לגוף. הם מועילים לווסת או למנוע עודף חום המיוצר על ידי הגוף(למשל, חום, עוררות יתר, דלקות שונות, הפרתירואיד, וכו '…) או במילים אחרות להוביל את האנרגיה של הגוף מטה!
דוגמה למזונות קרירים: תה, צנון, שעורה, אגס, מנטה
מזונות קרים: סלרי, אצות, אבטיח, שימוש מופרז במלח, בסוכר.ניטראלי
מזונות אלה משמשים גם ליין וגם ליאנג. הם אינם משנים את טמפרטורת הגוף. הם למעשה מחזירים את טמפרטורת הגוף למצב נורמלי. הם בדרך כלל תזונתיים וערכיים כמו:
ביצת, ענבים, אורז, גזר, תפוח אדמה, תאנה,
חםאו חמים
מזונות אלה (יאנג) מספקים את החום בגוף. הם שימושיים למתן או למנוע סימנים שלהצטננות או חולשה של מערכת החיסונית. הם מעוררים את הגוף ומאיצים את תפקודי הגוף(למשל, עצבנות, כאבים הנגרמים על ידי חולשה קרה, עיכול, עייפות, וכו '…)
לדוגמא מזון חם: דובדבן, עוף, כבש, קפה, צ'ילי, ג'ינג'ר, פלפלחמים: קינמון, מרק מיסו המאפיין השני הוא הטעם:הרפואה הסינית מסורתית מכירה בחמישה טעמים בסיסיים הפועלים על אברים שונים בגוף:
חמוץ/ מר / מתוק / חריף/ מלוח

למזון יכול להיות טעמים מעורבבים. הטעם הוא רכיב ייני , מפני שהוא "חומר" ומזין. על פי החוק של חמשת התנועות, לכל טעם יש תנועה , אנרגיה שעל פיהם משתמשים לריפוי.
עם זאת, משיכת יתר לטעם מסוים (או כשזה חסר), עלולה להשפיע על האיזון הפנימי של הגוף. לכן חשוב לאזן את חמשת הטעמים בתזונה שלנו. הטאו (עקרונות הריפוי הסיני) נותן לך את העקרונות המרכזיים של כיצד לאזן חמשת הטעמים במזון שלנו בצורה מציאותית.
להלן המאפיינים העיקריים של חמשת הטעמים המקובלים במסורת הסינית:טעם חמוץ: (עץ)
לטעם החמוץ יש זיקה לכבד וכיס המרה.הוא מקרר, מכווץ וסופח, מנקז, פועל על הגידים. הוא מפסיק בריחה ודליפה של נוזלים כמו שתן, שלשולים, הזעה והוא טוב גם לטיפול בצניחת איברים.
מזון לדוגמה:
לימון, עגבניות, החמוצים, חומץ, כרוב
טעם מר: (אש)
הטעם המר יש זיקה אל הלב ומעי הדק.הוא מייבש את הלחות קרה או חומה, ממיס התקשויות, מנקז ומשלשל, התנועה שלו היא כלפי מטה. פועל הרמת הדם.
דוגמה למזונות מרים:תה, אספרגוס, סלרי, שן הארי, קפה, חסה, זרעים קלויים, זיתיםטעם מתוק: (אדמה)
הטעם המתוק יש זיקה לטחול וקיבה.המתוק הוא:
מחזק, משחרר עוויתות, גורם להרמוניה, פועל ברמת הבשר, מפחית רעילות.
דוגמה למאכלים מתוקים:
גזר, בשר בקר, אגס, תפוח אדמה, פירות מיובשים, דלעת, תירס, אורז, ערמון,טעם חריף: (מתכת)
לטעם חריף זיקה לריאות ומעי הגס.הוא גורם ל: פיזור, מניע, פועל ברמת הצ'י, מרחיב ומחמם. הוא מסייע לעיכול, גזים ונפיחות בבטן ומאכלים חריפים מאוד יכולים להשמיד חיידקים. בנוסף, הטעם החריף משפר את תנועת הדם
דוגמה למזונות חריפים:
כרישה, שום, פלפל, זנגביל, צנון, בצל, חרדל, זנגוויל
טעם המלוח: (מים)לטעם מלוח יש זיקה לכליות ושלפוחית השתן.המלח הוא: מניע את אנרגיית הגוף כלפי מטה ופנימה. הוא מקרר, מלחלח יובש, מנטרל רעלים, משפר עיכול, מרוקן מעיים ומטה, מרכך התקשויות (כמו בלוטות לימפה נוקשות, התקשות שרירים ועוד), פועל על העצמות, יש לו את היכולת לחטא ולשפר את הריכוז.דוגמה למאכלים מלוחים:
בשר כבש, כרוב, אצות, מיסו, רוטב תמרי, עשבי ים.מלבד טעמים אלא, קיימים עוד שני טעמים: הטעם התפל והטעם הריחני.הריחני מאיץ פעילות שהואטה ופועל מבעד לעכירות, ליחה החוסמת.המאפיין השלישי הוא כיוון המזון: למשל, המתוק – עולה , המלוח – יורד וכך לפי הכיוון של המזון , המטפל יחליט היזה טעם יתאים  ביותר למטופל .בסיכום:על פי כל הפרמטרים אלו והמצב של המטופל, המטפל בונה לו תפריט עם מגוון אפשרויות. בנוסף הוא מקבל הרגלי אכילה נכונים בכמות הנכונה על פי הגיל והמשקל שלו 

טיפול בלייזר דיקור סיני ללא מחטים בלייזר

Laser therapy. Physical therapist treating patient's shoulder

עבודה בלייזר-אקופונקטורה

הגדרה:דיקור הלייזר הוא צורה מיוחדת של דיקור המשתמשת בקרניי לייזר במקום מחטים וכך מגרות את הנקודה הנבחרת על ידי המטפל.

עיקרון הטיפול:דיקור הלייזר מבוסס על אותם העקרונות טיפוליים כמו דיקור במחטים. עיקרון יסוד של הרפואה הסינית הוא הרעיון כי גוף האדם עשוי מאנרגיה חיונית – צ'י – וכי האנרגיה זורמת דרך ערוצים ספציפיים הנקראים מרידיאניים.

המרידיאניים  מאפשרים לאנרגיה לזרום בכל הגוף ובכך מאפשרים לאברים בגוף ולמערכות הגוף לתפקד. הזרימה החיונית יכולה להיות מושפעת על ידי גירוי של נקודות דיקור רבות הנמצאות על מרידיאניים אלא. על פי התאוריה הסינית, המחלות מתרחשות כאשר הזרימה החלקה של אנרגיה החיונית בגוף חסומה ותקועה. במהלך הטיפול של הדיקור, המטפל מנסה לשחרר את החסמים אנרגטיים הנמצאים במרידיאניים כאשר הוא מגלה זאת על ידי אבחון של דופק, לשון, מישוש מרידיאניים ושאלון.

דיקור הלייזר– הוא עובד על אותו העיקרון למעט שהמחטים מוחלפות בקרן אור של הלייזר המיועד לזה. הלייזר מורכב מקרן אור מרוכז מאוד עם אורך גל אחד קוהרנטי. קרני הלייזר מגרים את נקודות הדיקור ומעוררים את חילוף החומרים ואת צמיחת התאים כדי לשפר את זרימת הדם והצ'י. עומק החדירה של קרני הלייזר תלוי באורך הגל שנבחר ופליטת יכולת המנגנון.

מקורות הלייזרהלייזר אקופונקטורה נחקר לראשונה ב1960בבודפשט. בשלב זה, המנתח אנדרה מסטר (1984-1903) הוביל כמה ניסויים בבעלי חיים כדי להראות את ההשפעה של קרינת לייזר על הריפוי של פצעים. מאז, הלייזר צבר מקומה כתהליך טיפולי הקשור למגוון מחלות כרוניות, אקוטיות, כאבים וכו'… הלייזר  הקשה משמש בעיקר בניתוחים לחתוך או להקריש רקמות. אנחנו, בלייזר אקופונקטורה, משתמשים בלייזר רך. שימושו לעורר את תפקוד התא, למשל בדרמטולוגיה.  

יתרונות הלייזר                                             

–          משפר כאבים כמעט באופן מיידי

–          מעולה לתינוקות

–          מעולה לקשישים

–          מעולה גם לשאר מטופלים שרגישים למחטים או פוחדים מהחדרת מחטים לגוף

–          דיקור משולב עם לייזר עשוי לזרז את הטיפול מבחינת התוצאות וגם זמן.

 

electrical muscle stimulation

 electrical muscle stimulation  אלקטרו תרפיה ems או בעברית בתרגום חופשי גירוי שרירים חשמלי.השיטה פותחה על ידי המדענים בנאס"א במיוחד עבור האסטרונאוטים השוהים בחלל, כדי למנוע מהם את ניוון השרירים הנובע מפאת חוסר כוח כבידה.כיום שיטת האלקטרו תרפיה מיושמת בהצלחה בתחום רפואת הספורט, הפיזיותרפיה והרפואה סינית למגוון בעיות אורתופדיות, מערכת העצבים ולצמצום היקפים. המכשיר כולל מספר אלקטרודות המתחברות לשרירים בגוף שאותם מעוניינים לחטב. השיטה היא בעצם הגברה ממוקדת של גירויים חשמליים אנדוגניים חיצונית לגוף אשר מובילה להתכווצות השרירים על ידי אות חשמלי חיצוני. וכך נמס השומן!!!!!

אימון בשיטת האלקטרו תרפיה מתאים במיוחד לכל מי שנחוש להשיג תוצאה גבוהה בפרק זמן הקצר ביותר. יתרון השיטה: סנכרון כמעט מלא של כל היחידות המוטוריות המופעלות בו זמנית כאשר באימון קונבנציונלי מופעלת בד"כ בתרגיל בודד קבוצת שרירים אחת. לכן אימון של 20 דקות בלבד מספיק ויעיל במיוחד.-  אין לחץ ועומסים על המפרקים ומערכת השלד בהשוואה לאימון קונבנציונלי, אלא גירוי חשמלי של השריר בלבד. לכן האימון הינו אימון ללא כל מעמסה נוספת על הגוף. דבר המפחית משמעותית סיכוי לפציעות ספורט וחשש לסובלים מכאבי גב.-  האימון מקדם הפחתה מתמשכת של משקל ושומן הגוף באמצעות פעילות מטבולית גבוהה במהלך ואחרי האימון. כמו כן האימון מגביר את זרימת הדם בשריר ובכך מסייע להקל על מתח השרירים בכל הגוף ובשרירי הגב  בפרט  מפחיתות כאבים כרוניים  מפחיתות מגבלות בטווח התנועה של השריר לאחרונה טוב גם לבעיות שיניים, מפרקים ואפילו גינקולוגית תגובות פיזיולוגיות למכשיר אלקטרו תרפיה  כיווץ השריר והמסת שומן  הרפיית עוות השריר –  העלאת רמת

האנדורפינים (מורפיום שהגוף מייצר באופן טבעי) ויצירתהשפעהאנלגטית (מאלחשת כאבים)  הפעלת מספר גדול מאוד של סיבי שריר(בעוד שבאופן נורמלי אנו מפעילים חלק קטן בלבד) שיפור זרימת הדם על ידי הגרת הפעילות הסוחטת של השרירים סביב הורידים.  עידוד המערכת הרטיקולואנדותליאלית (זו שמצפה את כלי הדם מבפנים) לנקות את הצינורות מחורי פסולת. הטיפול להרזיה כולל דיקור להרזיה על פי אבחון המטופל, מחטי אוזניים כתמיכה לריסון התיאבון, לצורך במתוק ובצורך לאכילה רגשית הבלתי נשלטת. בנוסף, הטיפול כולל תפריט המותאם אישית למטופל על פי האבחון. אנחנו עושים מעקב שבועי של משקל והיקפים על פי הניסיון שלי, מטופלות מורידות במשקל של כ-2 קילו לשבוע במקרה ההכי טוב. לרב אצל מטופלות שעברו קיצור קיבה, קצב הירידה איטית  מהנורמה. 

שחרור טכניקת הרגשי – EMOTIONAL FREEDOM TECHNIQUE – EFT

אפשרות לימוד השיטה תוך יומיים! את השיטה ייצר גריגרייגמקליפורניה תוך שילוב ידע מהרפואה סינית, רפואה תדרים ופסיכולוגיה מערבית והיא מכונה "אקופונקטורה נפשית".

זהו טכניקה המאפשרת חיזוק וחוסן רגשי ולעמידה בלחצים בחיי היום יום. השיטה מאפשרת יצירת שינויים ברמה הכללית בחברה, בחירה בדרך חיים, וגם לטיפול ברמה האישית (למשל דימוי עצמי, חרדות, כעס…) .השיטה יכולה להגיש "עזרה ראשונה" לסובלים ממצוקות ותחלואים הנובעים מרגשות שליליים, מתוך הנחה שכל הרגשות השליליים מקורם בהפרעה במערכת האנרגטית של הגוף והזיכרון המכאיב תקוע בנקודת ההפרעה.

מצד שני אפשר גם לעבוד באופן מדויק על דפוסים מחשבתיים שליליים הטבועים בנו לאורך שנים ואז נצטרך סידרת טיפולים. הסדרה בעצם תאפשר לנו להגיע לשורש הבעיה כדי למחוק את הדפוס ולהחליפו בע"ה לחיובי.

הטכניקה מובנית ממתכון בסיס שאפשר לכוון אותו כלפי כל בעיה רגשית או פיזית (למשל כאבי גב..) עם הצהרה חיובית ומשפט תזכורת המתאימים לאותו הקושי.הטיפול נעשה עד שכל ההיבטים של הבעיה נעלמים.אפשרויות טיפול:הורדת משקל – כאבי גוף – רגשות שליליות למיניהם (דימוי עצמי, כעס, חרדה, פחד, עצבות,..) – חוסר ביטחון במובן שמפריע לנו להגיע אל המטרה- …וכו'

אור האמונה – שיטת התקשוב

אור האמונה הוא היהלום שבכתר מבחינתי ביחס לכל הטיפולים שאני מטפלת כעת!מפני שאור האמונה היא שיטה אנרגטית בלבד, ללא שליטה בידע מוקדם או אחיזה אחרת לגבי הטיפול או במציאות.

בנוסף הטיפול מגיע לשורש הרוחני של אותו הבעיה שבשבילו מגיע המטופל כך שהבעיה נפטרת בזמן קצר יחסית (תלוי גם ברצון של המטופל). הרבה פעמים קיבלתי תגובות כמו: "הפסיכולוג שלי עלה על הבעיה שלי רק לאחר חצי שנה.." או " הטיפול שעשיתי מקודם לא עזר לי והוא נמשך הרבה זמן…"אור האמונה משפיע על דפוסי מחשבה ומסיר מחסומים שבדרך למטרה!

על ידי חיבור לה' והקשבת הנשמה, אני מקבלת מידע ועל פי המידע הזה, תפקידי להיות צינור ולהסיר מחסומים. שיטת הטיפול בנויה מכוח    המחשבה, דיבור, תפילה וטיפול אנרגטיאך אין לי יכולת לקחת זכות בחירה של בן אדם! (…וגם לא לנבא עתידות וגם לא לנחש דברים שלא קשורים לטיפול האדם!)כלומר שאם פתחתי בפני המטופל שביל שהיה עבורו חסום, זכות המטופל ללכת לכיוונו או ללכת לכיוון אחר. לכן הצלחת הטיפול תלוי בשלושה דברים:ההשתדלות שלי  ההשתדלות של המטופל וכל תוצאות ביד ה' בלבדאני הצינור, השליחה המביאה את אור ה' למקומות החשוכים שמטופלים מביאים איתםאפשר גם לטפל דרך הטלפון . אני מטפלת גם במדינות רחוקות כמו צרפת וארצות הברית

אורטופדיה סינית

הטיפול במקרים אורטופדים מהווה חלק גדול מהקליניקה ביום יום.

אופי אורח החיים המודרניים משפיע לא מעט על תפקוד השלד שלנו (שהוא מורכב משרירים, עצבים, מפרקים ועצמות… ) ועשוי לגרום לבעיות אורטופדיות אשר מהווה קושי ממשי באיכות החיים.

מקרים אורטופדים, לרוב מאופיינים בכאב. כאב ברפואה סינית מסביר שאין שם תנועה וגם לא תפקוד של המקום.

הרפואה סינית יכולה לסייע רבות במקרים אלו:

. כתף קפואה . פציעת ספורט . ברכיים . דרבן . תאונות . כאבי גב . סכיאטיקה ( עם הקרנה) . דלקות וכאבים . טריגר פינגר .  תעלה קרפלית .  ברכיים .שברי מאמץ . סימפיוליזיס …ועוד 

בעצם הטיפול מסייע לשפר זרימת דם למקום הפגוע, מרפא שרירים, משחרר אנדורפינים, מנטרל דלקות, ומחזיר את הגוף לאיזון.

הטיפול מותאם ומשתנה לפי אופי הבעיה.

מחקרים רבים הוכיחו שדיקור סיני הינו הכלי היעיל ביותר לטיפול בכאבים באופן מיידי.

על פי אבחון מדויק נתאים את הטיפול המדוייק ביותר עבור המטופל.

פרחי באך

פרחי באך על שם ד"ר אדוארד באך. הוא היה רופא בקטריולוג בלונדון במשך כ עשרים שנה. היה בנוסף הומאופט, ביוכימאי, פתולוג. חי מעט שנים, 1886- 1936.בתוך הומאופט ד"ר באך התבודד בוילה זמן מה והיתחיל במחקר שלו. הוא ניסה לקטוף צמחים ובדק מה הפעולות של הצמחים על בני אדם. וכך מצא 38 פרחים שכל אחד ואחד שייך לרגש מסויים. מהם אפשר להרכיב 292,000000 צירופים, כאשר הם  מגיעים לרגשות עמוקות יותר…איך אני מאבחנת את המטופל?יש לי 4 שיטות אבחון:בניתי עבור המטופלים שאלון שעל ידו אפשר לבדוק מה בליבו של המטופלשימוש בקלפים עם תמונות וקלפים עם אמירה. וכך אפשר לבדוק התאמת רגשות עם התמציות- שיטה זו מתאימה לילדים או למבוגרים אשר קשה להם להתבטא ריגשית או אשר לא מספיק מודעים לרגשותיהם.שימוש בקלפים עם התמונות של התמציות עצמם. באופן טבעי המטופל יבחר את מה שמתאים לושיטת התקשוב – על ידי אבחון אנרגטי אוכל להגיע לאבחון מדוייק של המטופל.כרגע, אני משתמשת עם השיטה הרביעית אשר נותנת תוצאות מספקות.ממה מורכבים התמציות?התמציות הם בעצם ריכוז אנרגטי של הצמחים. ז"א שמניחים את הצמחים לתוך בקבוק זכוכית ומניחים את הבקבוק בשמש לזמן מסויים ולאחר מכן מורידים את הצמחים…והנה קיבלנו תמצית מורכזת איתו המטפל מוהל אותו ומוסיף לפי האבחון את שאר התמציות.                                                          

סוגי תרופות:יש 38 תמציות כאשר קיימת תמצית נוספת שהיא .  Rescueתמצית הרסקיו הידוע מכיל 5 תמציות למצבי הלם ולמניעת משבר במיוחד.באנרגיות ובתדרים הגלומים בתמציות הפרחים, הגדיר ד"ר באך 38 תדרים המאפיינים  38 מצבים ודפוסי אופי שלילים, הנפוצים אצל  בני האדם והגורמים למחלותיהם, ובשילוב תמציות אפשר להגיע ל293 מליון אפשרויותהשימוש בתמציות באך אינם תוקפים את המחלה, אלא פותחים ומנקים את ערוצי האנרגיה החסומים ומשנים את איכות התדרים הקיימת, שגרמה להיווצרות המחלה!בעזרת הטיפול, הפערים בין ה"אני" האמיתי והמהותי שבאדם, לבין אישיותו ומצבו הנפשי, מתאזנים. התמציות "יוצרות" הבנות חדשות והסמכה לשנות דפוסי חשיבה ודפוסי חיים שאינם  מתאימים ושהפרו את האיזון הפנימי.                                             

הטיפול:אין הן נרשמות ישירות כנגד הסבל הרפואי הגופני אלא מתייחסות למצבו הנפשי של הסובל.מצב נפשי בלתי הרמוני לא רק שימנע שיקומה של בריאות ויעכב את ההבראה, אלר יהיה הגורם הראשון במעלה לכל מחלה ונגע. ידוע למשל שפחד ודאגה יגרום לדלדול החיוניות של החולה, וכך מאבד הגוף את כח התנגדותו הטבעי למחלות, וכך ניהיה יותר פגיע.מחלה רומזת לנו כל קיומה של הפרעה או חסימה בזרימה האנרגטית הטבעית והנכונה בחייו של החולה. המחלה היא התוצאה של החסימה. סיבתה נעוצה במרכיבי האופי והאישיות של האדם, במצב רוחו, בתחושותיו, במחשבותיו ובחוויותיו – כמו גם במינונים של מרכיבים אלו – יתר או חסר המעידים על יציאה מהאיזון.לכן הדגש בטיפול הוא באדם ובמרכיביו האנושיים-נפשיים ולאו דווקא על הטיפול במחלה הוא סובל, כלומר טיפול במקור ובסיבה ולא טיפול בתוצאה.לפי סימפטמים, אקוטי או לפי טיפוס האדם כולל סימפטומים כאשר המקרה כרוני.אורך הטיפול:הטיפול הוא כ3 חודשים מינימום. מפני שידוע שתהליכים ריגשיים לוקחים זמן…במשך הטיפול רגשות שהיו עמוק בפנים יכולים לצוץ וכו'.. לכן הטיפול יכול להימשך אפילו עד שנה.יכול ליהות מחסום זהה אצל 4 אנשים שונים אך נטפל בצורה אחרת אצל כל אחד מהם על פי המניע של המטופל.למשל פלוני לא סובל את השכן שלו:

  1. אחד בגלל אופן הליכותיו

  2. לשני אין לו סבלנות אליו

  3. השלישי מקנה

  4. הרביעי רוצה שקט ולהיות לבד

לכן לכל אחד מהאנשים הללו מגיע טיפול אחר לחלוטין.

אינטראקציה עם תרופות קובנציונליות:

מכוון שכל התרופות הנמצאות בשימוש בשיטת טיפול רפואית זו, נרקחו מפרחים של צמחי בר, שיחים, או מעצים. אף אחת מהן  אינה גורמת לנזק ואינה מביאה להתמכרות. תרופות באך נתנות לנטלה עם כל סוג אחר של תרופה או רפואה בביטחון גמור. אין ולו גם הסכנה הקלה ביותר, לסיבוך או לנזק ואין התנגשות בין תרופות אלה לאחרות.

מצבים שליליים אלו של הנפש חולקו על ידי דוקטור באך לשבע  קבוצות הנושאות את הכתורות הבאות: "פחד", "חוסר ודאות", חוסר עניין בהווה", "בדידות", "רגישות יתר להשפעות ולרעיונות חיצוניים", "דיכאון או ייאוש" ו"דאגת יתר לזולת".

תופעות לוואי:

תרופות באך פעולתן מבורכת במלוא מובן המלה ואין הן, בשום פנים אופן, עלולות לגרום לתגובות או לתופעות לוואי לא נעימות. לכן כוונתו של ד"ר באך, אדם כזה יוכל להביא להחלמתו האישית, אם רק ירצה בכך.הריפוי בשינוי:לסיכום, השימוש בתמציות באך בטוח לכל אדם, לכל חייה וצמח, ולתינוקות.

אין בהן סכנה אין הן מתנגשות עם תרופות אחרות, אין הן ממכרות ואין יוצרות תופעות לוואי!בכוחן להביא למרגוע, לבריאות ולהקלה. לקרב אותנו אל עצמנו ואל זולתנו!!