פרחי באך

 

 

פרחי באך על שם ד"ר אדוארד באך. הוא היה רופא בקטריולוג בלונדון במשך כ-עשרים שנה. היה בנוסף הומאופט, ביוכימאי, פתולוג. חי מעט שנים, 1886- 1936.בתוך הומאופט ד"ר באך התבודד בוילה זמן מה והתחיל במחקר שלו. הוא ניסה לקטוף צמחים ובדק מה הפעולות של הצמחים על בני אדם. וכך מצא 38 פרחים שכל אחד ואחד שייך לרגש מסויים. מהם אפשר להרכיב 292,000000 צירופים, כאשר הם  מגיעים לרגשות עמוקות יותר…איך אני מאבחנת את המטופל? יש לי 4 שיטות אבחון: בניתי עבור המטופלים שאלון שעל ידו אפשר לבדוק מה בליבו של המטופל שימוש בקלפים עם תמונות וקלפים עם אמירה. וכך אפשר לבדוק התאמת רגשות עם התמציות- שיטה זו מתאימה לילדים או למבוגרים אשר קשה להם להתבטא רגשית או אשר לא מספיק מודעים לרגשותיהם. שימוש בקלפים עם התמונות של התמציות עצמם. באופן טבעי המטופל יבחר את מה שמתאים לשיטת התקשוב – על ידי אבחון אנרגטי אוכל להגיע לאבחון מדוייק של המטופל. כרגע, אני משתמשת עם השיטה הרביעית אשר נותנת תוצאות מספקות. ממה מורכבים התמציות? התמציות הם בעצם ריכוז אנרגטי של הצמחים. ז"א שמניחים את הצמחים לתוך בקבוק זכוכית ומניחים את הבקבוק בשמש לזמן מסויים ולאחר מכן מורידים את הצמחים…והנה קיבלנו תמצית מורכזת איתו המטפל מוהל אותו ומוסיף לפי האבחון את שאר התמציות.                                                          

סוגי תרופות: יש 38 תמציות כאשר קיימת תמצית נוספת שהיא .  Rescueתמצית הרסקיו הידוע מכיל 5 תמציות למצבי הלם ולמניעת משבר במיוחד. באנרגיות ובתדרים הגלומים בתמציות הפרחים, הגדיר ד"ר באך 38 תדרים המאפיינים  38 מצבים ודפוסי אופי שלילים הנפוצים אצל  בני האדם. אלא הם הגורמים למחלותיהם.

בשילוב תמציות אפשר להגיע ל293 מליון אפשרויות. השימוש בתמציות באך אינם תוקפים את המחלה, אלא פותחים ומנקים את ערוצי האנרגיה החסומים ומשנים את איכות התדרים הקיימת, שגרמה להיווצרות המחלה!

בעזרת הטיפול, הפערים בין ה"אני" האמיתי והמהותי שבאדם, לבין אישיותו ומצבו הנפשי, מתאזנים. התמציות "יוצרות" הבנות חדשות והסמכה לשנות דפוסי חשיבה ודפוסי חיים שאינם  מתאימים ושהפרו את האיזון הפנימי.                                             

הטיפול: אין הן נרשמות ישירות כנגד הסבל הרפואי הגופני אלא מתייחסות למצבו הנפשי של הסובל. מצב נפשי בלתי הרמוני לא רק שימנע שיקומה של בריאות ויעכב את ההבראה, אלא יהיה הגורם הראשון במעלה לכל מחלה ונגע. ידוע למשל שפחד ודאגה יגרום לדלדול החיוניות של החולה, וכך מאבד הגוף את כח התנגדותו הטבעי למחלות, וכך נהיה יותר פגיע. מחלה רומזת לנו כל קיומה של הפרעה או חסימה בזרימה האנרגטית הטבעית והנכונה בחייו של החולה. המחלה היא התוצאה של החסימה. סיבתה נעוצה במרכיבי האופי והאישיות של האדם, במצב רוחו, בתחושותיו, במחשבותיו ובחוויותיו – כמו גם במינונים של מרכיבים אלו – יתר או חסר המעידים על יציאה מהאיזון. לכן הדגש בטיפול הוא באדם ובמרכיביו האנושיים-נפשיים ולאו דווקא על הטיפול במחלה הוא סובל, כלומר טיפול במקור ובסיבה ולא טיפול בתוצאה. לפי סימפטומים, אקוטי או לפי טיפוס האדם כולל סימפטומים כאשר המקרה כרוני.

אורך הטיפול: הטיפול הוא כ3 חודשים מינימום. מפני שידוע שתהליכים ריגשיים לוקחים זמן…במשך הטיפול רגשות שהיו עמוק בפנים יכולים לצוץ וכו'.. לכן הטיפול יכול להימשך אפילו עד שנה.י כול ליהות מחסום זהה אצל 4 אנשים שונים אך נטפל בצורה אחרת אצל כל אחד מהם על פי המניע של המטופל. למשל פלוני לא סובל את השכן שלו:

  1. אחד בגלל אופן הליכותיו

  2. לשני אין לו סבלנות אליו

  3. השלישי מקנה

  4. הרביעי רוצה שקט ולהיות לבד

לכן לכל אחד מהאנשים הללו מגיע טיפול אחר לחלוטין.

אינטראקציה עם תרופות קובנציונליות:

מכוון שכל התרופות הנמצאות בשימוש בשיטת טיפול רפואית זו, נרקחו מפרחים של צמחי בר, שיחים, או מעצים. אף אחת מהן  אינה גורמת לנזק ואינה מביאה להתמכרות. תרופות באך ניתנות לנטלה עם כל סוג אחר של תרופה או רפואה בביטחון גמור. אין ולו גם הסכנה הקלה ביותר, לסיבוך או לנזק ואין התנגשות בין תרופות אלה לאחרות.

מצבים שליליים אלו של הנפש חולקו על ידי דוקטור באך לשבע  קבוצות הנושאות את הכותרות הבאות: "פחד", "חוסר ודאות", חוסר עניין בהווה", "בדידות", "רגישות יתר להשפעות ולרעיונות חיצוניים", "דיכאון או ייאוש" ו"דאגת יתר לזולת".

תופעות לוואי:

תרופות באך פעולתן מבורכת במלוא מובן המלה ואין הן, בשום פנים אופן, עלולות לגרום לתגובות או לתופעות לוואי לא נעימות. לכן כוונתו של ד"ר באך, אדם כזה יוכל להביא להחלמתו האישית, אם רק ירצה בכך. הריפוי בשינוי.

לסיכום, השימוש בתמציות באך בטוח לכל אדם, לכל חייה וצמח, ולתינוקות.

אין בהן סכנה אין הן מתנגשות עם תרופות אחרות, אין הן ממכרות ואין יוצרות תופעות לוואי!בכוחן להביא למרגוע, לבריאות ולהקלה. לקרב אותנו אל עצמנו ואל זולתנו!!