צמחי מרפא סיניים

בנוסף לשימוש באקופונקטורה, תזונה וטכניקות נוספות ישנו תחום הטופס מקום נכבד ברפואה סינית הנקרא – ריפוי בצמחי מרפא סיניים ! הוא תחום בפני עצמו! זאת אומרת שאפשר לטפל רק בצמחים ללא דיקור ותזונה אך רצוי ונכון לשלב ביניהם לאורח חיים נכון יותר ולקבל תוצאות יותר מהירות.

הכל התחיל לפני המאה השלישי לפני הספירה. מאז רפואת הצמחים עברה הרבה מאוד שינויים עד היום הזה. חלק מהצמחים מסין וחלק מצויים גם בישראל. השימוש ברפואה זו מתבססת על פי תאוריה, אסטרטגיה, מרקחות וצמחים. במידה ואבחנת הבעיה מוטעית המרקחת הנובעת ממנה, תהיה בלתי יעילה.

הטיפול יכול לערוך כמה חודשים בהתאם לבעיה. אם תהיה בעיה אקוטית נצטרך לטפל בה לפני שורש הבעיה. יכול ליהות מצב של טיפולים שונים לאותה מחלה אצל אנשים שונים, מפני שהאסטרטגיה תלויה במצב האברים והמערכות של המטופל.

אין אפשרות לתת אותה פורמולה למחלה מסויימת לאדם אחר עם אותה מחלה מפני שמורכבות המנגנונים  אצל כל אדם הוא שונה מאחד לשני.  הצמחים עובדים על פי 8 שיטות עיקריות: שיטת ההזעה, הקאה, ריקון מטה, הירמון, חימום, הפגה, הפחתה וחיזוק. לא נתעקב על הסברים של כל אחד אך עקרונית השיטה שנבחר תהיה בהתאם לאבחנה שנמצא. ישנם מצבים שנצטרך להשתמש בכמה שיטות יחד. 

מרקחת אפקטיבית תהיה זו שבה החומרים מאוזנים בעדינות כדי להדגיש את היתרונות ולהפחית את תופעות מהלוואי. הצמחי מרפא עוזרים למגוון בעיות רפואיות כמו אינסומיה, תופעות גיל המעבר, קשב וריכוז,  דיאטה, לחץ דם, סוכרת ועוד…

סוגי מרשמים:י שנם הרבה מאוד סוגים של לקיחת צמחי מרפא סיניים: הנה כמה סוגים עיקריים.

אבקות פטנט:

המרכיבים מבושלים במים ו/או תערובת יין שמובאים לרתיחה ולאש קטנה לזמן מסוים. הנוזל מסונן מתוך המשקה. משלב זה מאדים את הנוזל עד שנשאר אבקת תמצית המרקחת. המטופל יוסיף מים חמים לאבקה וישתה. מרקחות הייצור נעשה בדיוק כמו באבקות פטנט אך לא מאדים אותם אלה המרקחת נלקחת דרך הפה. זהו שיטה היעילה ביותר מבחינת ספיגה אך גם אולי יקרה מבין השיטות.

אבקות:

המרכיבים נטחנים יחד לכדי אבקה אחידה אשר נלקחת דרך הפה או מונחת לשימוש חיצוני: גלולות המרכיבים נטחנים או נכתשם עד דק, נוסף אליהם נוזל או מתווך צמיגי אחר ומהתערובת נוצרות גלולות עגולות. הגלולות נטמעות בגוף לאט ולאורך זמן. שימושם בעיקר לטיפול של  מצבי חסר כרוני- תמציות רכות המרכיבים מבושלים על אש קטנה במים או בשמן צמחי שנוצר תרכיז צמיגי. הם מתאימות   גם לשימוש חיצוני לשימוש פנימי, מבשלים את התמצית הרכה בתוספת סוכר או דבש כדי ליצור סירופ. אפשרות נוספת היא השריית המרכיבים באלכוהול, דבר אשר יביא למיצוי את המרכיבים הפעילים.

התמציות הרכות מאוד דומות למרקחות אך ההבדל עם המרקחות הוא שהם מחוממות עד שהתמיסה כולה נעלמת. בסיכום, יש לצמחי מרפא סיניים הרבה היבטים שונים ורחבים ולא נרחיב את כולם…הצמחים מאוד חזקים ובאמת תענוג להשתמש בהם בשל הדיוק, הטבעיות והנוחיות!

תוכלו לקבל פורמולה המתאימה לכם ביותר לאחר אבחון מדויק על ידי תשאול, אבחון לשון ואבחון דופק. האבחון יישלח לבית מרקחת ותוכלו לקבל אותה הביתה דרך שליח או בדואר.