רפואה סינית

נולדה לפני 5000 שנה.ב"ואדי הנחל הצהוב" לאט לאט התפשטה בכל מדינת סין ובמיוחד בקוראה,.יפן וויאטנםבמאה ה 17, התפשטה באסיה ואפריקה כדי להגיע סופית במדינות המערב.

 בסיס הרפואה סינית היא אומנות הריפוי אשר שקשורה לעקרונות המזרח. היא מבוססת על עקונות של יין ויאנג שצריכים להגיע לאיזון יחדיו בו זמנית כאשר הצ'י – אנרגית החיים צריכה לזרום בחופשיות בכל המערכות -מושגים בסיסיםצ'י: אנרגיה קוסמית הנמצאת גם בגוף האדם. זרימת הצ'י תקינה מראה על בריאות וחיות טובה.יין / יאנג: כוחות מנוגדות אך משלימות זה לזה. הם נמצאים בהרמוניה ביניהם שמהווה תנאי לבריאות טובה ומאוזנת. חמשת האלמנטים: עץ, אדמה, מתכת, מיםטכניקת הדיקור על פי נקודות דיקור ספציפיות הקשורות לנקודת מבט הנובעת מתוך התבוננות בטבע שמושלכת על הגוף האדם. כידוע האדם הוא חיקוי העולם.ברפואה סינית יש מרידיאניים שהם שבילים אנרגטיים שמאפשר למדקר לאזן את הזרימה האנרגטית של הגוף לרפואה סינית שמספקת תמונה כוללת של הגוף והנפש.

תוך כדי שהרפואה סינית מטפלת בסימפטומים, היא גם מבינה ומטפלת בסיבות:שילוב עם הרפואה קובנציונליתהרפואה סינית משלבת את הרפואה קובנציונלית בתוך אבחון ראשוני ואולי גם מצבים שהיא לא יכולה לטפל בהם. אכן יש פתולוגיות שכן צריכות את הקובנציונלי בלבד ויש שאפשר לשלב ביניהם ויש שאפשר לטפל בהם רק ברפואה סינית. כל מקרה לגופו.המרפא הטוב, הוא זה שיודע את גבולותיו ופועל תמיד בעד האינטרס של המטופל! כך שהמטפל יכול לעבוד עם עוד מטפלים ברפואות ותחומים אחרים בו זמנית. חזרה, באמצעות נקודות הדיקו.